روش های مؤثردرآموزش پرونده الکترونیک سلامت EHR

روش های مؤثر درآموزش پرونده الکترونیک سلامت EHR

اگر در حال پیاده سازی یک سیستم پرونده الکترونیک سلامت جدید یا ارتقاء سیستم موجود خود هستید، از آموزش EHR غافل نشوید. آموزش کارکنان برای استفاده بهینه از سیستم EHR، رضایت کاربران را افزایش می دهد و از فرسودگی شغلی پزشکان و پرستاران جلوگیری می کند. برای شروع سریع آموزش سیستم پرونده الکترونیکی سلامت، در این مقاله از کوشان تک، ما به شما 5 روش پشنهاد داده ایم، پس با ما همراه باشید.

بهترین روش ها برای آموزش پرونده الکترونیک سلامت EHR

1.کاربران اصلی برای آموزش پیشرفته سیستم پرونده الکترونیک سلامت را شناسایی کنید.

کاربران اصلی، کاربرانی هستند که آموزش های گسترده پرونده الکترونیک سلامت را فرا می گیرند تا به عنوان منابع داخلی جهت رفع و پاسخگویی سوالات و مشکلات رایج عمل کنند. با شناسایی چند کاربر ممتاز، می توانید آموزش عمیق را به چند داوطلب محدود کنید و تلاش های آموزشی گسترده خود را بر روی عملیات حیاتی سیستم EHR متمرکز کنید.

کاربران ممتاز شما باید با گردش کار شما آشنایی داشته باشند و دارای نقش هایی باشند که مستلزم استفاده مکرر از سیستم EHR جدید شما باشند. یک تیم انتخابی از کاربران ممتاز می تواند اطلاعات سیستم EHR را که از آموزش عمیق به دست آمده را دریافت کند و آن را در جریان کار شما اعمال کند.

2.یک برنامه آموزشی برای سیستم پرونده الکترونیک سلامت ایجاد کنید.

آموزش بخش مهمی از هرگونه پیاده سازی یا به روز رسانی پرونده الکترونیکی سلامت است. این کار به جلوگیری از فرسودگی شغلی پزشکان و پرستاران کمک می کند و رضایت شما را از سیستم EHR افزایش می دهد. داشتن یک برنامه آموزشی به عملیات شما کمک می کند تا در مسیر خود قرار بگیرد. برای توسعه یک برنامه آموزشی، نیازهای آموزشی خود را با نظر کارکنان خود ارزیابی کنید.

برنامه آموزشی شما باید شامل موضوعاتی باشد که در هر جلسه آموزشی پوشش داده شود. یک برنامه آموزشی قوی شبیه طرح پروژه خواهد بود و هر آموزش به عنوان یک نقطه عطف کلیدی است. وجود برنامه آموزشی به شما کمک می کند تأخیر در آموزش را که می تواند بر توسعه سیستم EHR شما تأثیر بگذارد، شناسایی کنید. همچنین ارتباطات بین کاربران داخلی و خارجی سازمان را هموار می سازد و به بودجه برنامه آموزشی سیستم EHR شما کمک می کند.

3.اولویت بندی آموزش بخش های حیاتی برای راه اندازی سیستم پرونده الکترونیک سلامت

سیستم های EHR پیچیده هستند و شامل بسیاری از ویژگی های اختیاری است که می تواند بهره وری را افزایش دهد. با این حال، هنگام راه اندازی سیستم پرونده الکترونیک سلامت جدید، سادگی مهم است. آموزش با ویژگی های کلیدی سیستم EHR و کارکردهایی که کارکنان شما برای راه اندازی پرونده الکترونیکی سلامت موفق می دانند، باید آغاز شود. این شامل وظایف روزانه مانند بررسی پرونده بیماران، به روز رسانی پرونده های پزشکی، کدگذاری و صورتحساب است. جلسات آموزشی اولیه خود را بر عملکردهای کلیدی که کارکنان با راه اندازی سیستم EHR شما باید انجام دهند، متمرکز کنید. با محدود کردن تمرکز خود، می توانید هر آموزش را کوتاه و از اضافه بار اطلاعات جلوگیری کنید.

آموزش سیستم EHR یک فرآیند مداوم است. در جلسات اولیه آموزش ممکن است لازم باشد از ویژگی های مفیدی مانند ابزارهای پشتیبانی تصمیم گیری های بالینی، داشبوردها یا پورتال های بیماران به منظور انجام وظایف روزمره و مهم ماموریت صرف نظر کنید. این رویکرد گام به گام آموزش، کارکنان شما را ممکن می سازد تا قبل از عمیق شدن در قابلیت های آن، با اصول اولیه سیستم جدید آشنا شوند. به این ترتیب آموزش عمیق تر بر روی ابزارهای بهره وری و سایر پشتیبانی ها می تواند بر اساس دانش و تجربه کارکردهای روزمره سیستم باشد. علاوه بر آن، تمرکز بر اصول اولیه قبل از ارائه امکان می دهد از کارکنان در مورد تجربیات خود در رابطه با آموزش و سیستم بازخورد بگیرید که جهت برنامه ریزی برای آینده کمک کننده باشد.

4. آموزش پرونده الکترونیک سلامت را برای وظایف کارکنان سفارشی سازی کنید.

سفارشی سازی آموزش پرونده الکترونیک سلامت

سفارشی سازی آموزش پرونده الکترونیک سلامت

 

ساده نگه داشتن جلسات آموزشی سیستم پرونده الکترونیک سلامت نیز مستلزم سفارشی سازی آموزش EHR برای نقش های مختلف کارکنان است. پرستاران، کارکنان میز پذیرش و بخش اداری نیازی به آموزش در همه عملکردهای سیستم EHR ندارند. با تقسیم فرصتهای آموزشی بر اساس نقش ها، می توانید در وقت کارکنان خود صرفه جویی کنید و بار اضافی اطلاعات را کاهش دهید.

عملیات بزرگتر همچنین می تواند آموزش را بر اساس سطح تجربه کارکنان یا راحتی آنها با فناوری سفارشی کرد. به عنوان مثال، برخی از ارائه دهندگان خدمات درمانی ممکن است در گذشته از سیستم های EHR استفاده کرده باشند، در حالی که سایر ارائه دهندگان ممکن است تجربه کمی با EHR داشته باشند یا هیچ تجربه ای نداشته باشند. ارائه آموزش های سطح ابتدایی و پیشرفته تر برای هر نوع نقش می تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که هر آموزش با سرعت مناسب پیش می رود.

5. برای بهبود آموزش های آینده، بازخورد دریافت کنید.

به عنوان بخشی از فرآیند ارائه EHR، از کارکنان در مورد آموزش هایی که دریافت کرده اند، درخواست بازخورد کنید. هنگامی که کارکنان شما با سیستم جدید پرونده الکترونیک سلامت برای چند هفته کار کرده باشند، می توانند تشخیص دهند که آموزش آنها برای کدام بخش بوده و کجا نیاز به حمایت بیشتری دارند. این بازخورد می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه آموزشی مداوم ایجاد کنید تا عملیات خود را بدون مشکل ادامه دهید. جلسات آموزشی آینده می تواند به سوالات یا شکایات متداول بپردازد، ویژگی های جدید EHR را معرفی کند یا به کارکنان شما کمک کند تا از داده های EHR برای بهبود عملکرد خود استفاده کنند.

در آخر

آموزش کارکنان و پزشکان برای استفاده صحیح از سیستم EHR یک گام مهم در اجرای آن است. آموزش پرونده الکترونیک سلامت قبل از اجرای آن، به کاهش اضطراب پزشکان و کارکنان جهت کار با سیستم جدید کمک می کند و در عین حال موفقیت در انتقال اطلاعات از سیستم قدیمی به سیستم جدید را آسان‌تر می‌سازد.

شرکت دانش بنیان کوشانتک با طراحی جامع ترین پرونده الکترونیک سلامت کشور و ارائه پشتیبانی های لازم، آماده راه اندازی سیستم جدید در سازمان شما می باشد. می توانید سؤالات خود را با تماس با کوشان تک در میان بگذارید.

منبع: وب سایت tempdev.com

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× مشاوره آنلاین