نحوه تبدیل شدن به یک تحلیلگر هوش تجاری در سال 2020

نحوه تبدیل شدن به یک تحلیلگر هوش تجاری در سال 2020

در حال حاضر تحلیلگران هوش تجاری، برخی از متقاضیان حرفه ای علوم داده در بسیاری از صنایع و زمینه های تجاری هستند. در این مقاله ما به خوبی بررسی می کنیم که تحلیلگران BI چه کسانی هستند و چه کاری انجام می دهند و در آخر ما در مورد اینکه کدام مهارت ها و سابقه تحصیلی به شما کمک می کند، بحث خواهیم کرد و اگر شما خودتان را به عنوان یک تحلیلگر BI در نظر دارید ، یک انتخاب عالی است!

میدان هوش تجاری برای مبتدیان

باید بدانید که کسب این مهارت ها حتی برای مبتدیان کاملاً امکان پذیر است. تعداد زیادی برنامه صلاحیت و آموزش آنلاین اطلاعات داده گواهی وجود دارد. ما دوست داریم به سرعت در مورد این آموزش عالی همه جانبه به شما اطلاع دهیم. این برنامه شامل مجموعه ای کامل از دوره های علم داده است که برای توسعه کل مجموعه مهارت ها برای کار مورد نیاز است. این برنامه کاملاً مبتدی است، بنابراین حتی اگر هیچ دانش ریاضی یا آمار ندارید ، به شما کمک می کند تا قبل از رفتن به مباحث پیشرفته ، ابتدا این مبانی را بیاموزید. با شرکت در دوره های آموزشیPython ، SQL و تمرینات و پروژه های فراوان، تقویت مهارت های برنامه نویسی شما به طور طبیعی اتفاق می افتد.  هنگامی که برنامه نویسی را آموختید ، برنامه به شما می آموزد که چگونه ماشین ها و مدل های یادگیری عمیق را با جدیدترین چارچوب هایی مانند TensorFlow و TensorFlow 2 ایجاد کنید و اگر می خواهید مجموعه مهارت های تخصصی تری بسازید ، می توانید این کار را با دوره هایی در مورد تجزیه و تحلیل سری های زمانی ، مدل سازی ریسک اعتباری و موارد دیگر انجام دهید.

همانطور که گفته شد ، تمرینات و پروژه های زیادی در دنیای واقعی وجود دارد که با پیشرفت علم داده به عنوان یک زمینه ، آموزشات نیز پیشرفته و دوره ها و منابع جدیدی تقریباً به صورت ماهانه اضافه می شود. بسیار خوب بیایید در مورد تحلیلگر BI و هر آنچه که باید در مورد انتخاب این شغل بدانید صحبت کنیم. اولین چیز در وهله اول، تبدیل شدن به یک تحلیلگر هوش تجاری و داشبورد مدیریتی و دانستن یکی از چندین راه برای رسیدن به مسیر علم داده  و اگر هدف شما این است ، فقط گزینه های دیگر را نیز در نظر داشته باشید: تحلیلگر داده ؛ معمار داده ؛ مهندس داده ؛ و البته دانشمند داده.

تحلیلگر هوش تجاری کیست؟

خوب ، شما می خواهید بدانید متخصص تجزیه و تحلیل کسب و کار چه کسانی هستند و چه چیزی آنها را بسیار غیر معمول می کند؟ تحلیلگر هوش تجاری، مجریان کسب و کاری هستند که ترکیبی از دیدگاه های تجاری ، ظرفیت های مشاور و درک قابل توجهی از اطلاعات را دارند. آنها با دولت ارشد متحد می شوند تا تکنیک اجرای داده را به شکل داده بسازند. بررسی شاخصهای کلیدی عملکرد (KPI) ، طرح دقیق اجرای مشاغل و تشخیص مناطق نیازمند بهبود ، به همان ترتیب در حوزه محقق BI قرار دارد.

آزمونگر هوش تجاری چه کار می کند؟

اکنون زمان آن است که بدانیم آزمونگر BI دقیقاً چه کار می کند؟ در واقع ، آنها اساساً در مورد تحقیقات و افشای اطلاعات معتبر قبلی هستند. هنگامی که اطلاعات مهم در اختیار تحلیلگر هوش تجاری و داشبورد مدیریتی است (یعنی درآمد ماهانه ، مشتری ، حجم معاملات و غیره) ، آنها باید نتایج را ارزیابی کنند ، KPI ها را نشان دهند و اقدامات جدا کردن بخش هایی از دانش را بررسی کنند. بدیهی است که مهمترین بخش مسئولیت یک متخصص BI، بهبود مستمر موقعیت سازمان خود در رقابت بازار است. بر این اساس ، آنها رقبای خود ، الگوهای اطلاعاتی ، بی نظمی و سایر تأثیرات دلخواه را تجزیه و تحلیل می کنند تا مسائل و بهترین شیوه ها را به سرعت تشخیص دهند.

با توجه به موارد فوق، آنها نمودارها و داشبوردها را برای ممیزی انتخاب های مهم و اندازه گیری میزان بقای سازمان تهیه می کنند. به طور خلاصه ، اگر می خواهید بر دنیای تجارت تأثیر بگذارید ، یک تحلیلگر BI شوید. در واقع ، شاید این دشوارتر از آن چیزی باشد که تصور می شود. در هر صورت ، باید درک کنیم که یک متخصص هوش تجاری چقدر برای هر سال درآمد دارد ، شاید این تأثیر الهام بخشی بر شما داشته باشد.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر هوش تجاری و داشبورد مدیریتی

تحلیلگر هوش تجاری

تحلیلگر هوش تجاری

مراحل و مدارک مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر هوش تجاری در وهله اول چیست؟ خوب ، اگر می خواهید مسیر شغلی تحلیلگر BI را دنبال کنید ، کسب تجربه به عنوان تحلیلگر داده یا تحلیلگر کسب و کار را در نظر بگیرید. حرفه تحلیلگر BI چیزهای زیادی برای ارائه دارد، اما قطعاً برای شروع، به مهارت های سطح بالا نیاز دارید. با این حال ، منطقی است که در مورد آموزش و مهارتها صحبت کنیم. ما با سابقه تحصیلی شروع می کنیم. به طور کلی، در صورت داشتن مدرک کارشناسی در یکی یا بیشتر موارد زیر ، کار به عنوان یک تحلیلگر BI باید نسبتاً آسان باشد.

 • علوم کامپیوتر
 • ریاضیات
 • آمار
 • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 • مدیریت کسب و کار
 • اقتصاد یا زمینه مرتبط با آن

اما تازه کارها چطور؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ، بسیاری از تخصص ها و دوره های گواهی آنلاین فراوان وجود دارد که به شما دانش و اطمینان لازم را می دهد. برای کار و در اینجا یک نکته کوچک وجود دارد: اگر در زمینه علم داده تازه کار هستید ، کارآموزی در صنعت مالی یک شروع عالی خواهد بود. این نه تنها به شما در درک همه فرایندهای تجاری کمک می کند ، بلکه ایده خوبی از اینکه چه پروژه هایی را یک تحلیلگر BI انجام می دهد ، بدست می آورید. در اینجا مهارتهایی وجود دارد که برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر کامل BI نیاز دارید. شغل علم داده همه چیز مربوط به مهارت است و مسیر تحلیلگر BI نیز از این قاعده مستثنی نیست. طیف وسیعی از مهارت های فنی ، عملی وجود دارد که باید بر اساس آنها کار کنید.

چیزهایی که باید بر آنها مسلط شوید:

اول ، اجازه دهید نگاهی به جنبه های فنی مسائل داشته باشیم! برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر هوش تجاری ، باید مهارت های Excel ، SQL و Power BI را به همراه برخی از توانایی های جدی Tableau Desktop و سرور داشته باشید. چنین شایستگی هایی برای توسعه نمودارها ، داشبوردها ، گزارش ها و ارائه نتایج پروژه کلیدی است. و اینها برای کار تحلیلگر BI از اهمیت زیادی برخوردار است. Python چطور؟ بسیار مطلوب است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که آنها را نیز در لیست چیزهایی که باید یاد بگیرید قرار دهید! در مجموع ، اگر ابزار یا تکنیکی وجود دارد که به شما کمک می کند، روندها یا الگوهای مجموعه داده های پیچیده را شناسایی ، تحلیل و تفسیر کنید و فقط بر آن تسلط داشته باشید! بعداً از خودتان تشکر خواهید کرد . مهارتهای عملی چطور؟ درست اینجاست:

 • مهارتهای برنامه ریزی و سازماندهی قوی
 • یادگیری سریع مفاهیم و استفاده از آنها برای ارائه راه حل های خلاقانه
 • مهارت های تحلیلی
 • توجه بی عیب و نقص به جزئیات
 • کار مستقل در محیطی با سرعت زیاد و تغییر سریع
 • طراحی داده های غنی و داشبورد برای انتقال ایده های پیچیده به شرکای تجاری و رهبری
 • مهارت ارائه
 • اقناع ، انعطاف پذیری و سازگاری

آخرین مورد پنهان برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر موفق BI

اما اگر می خواهید واقعاً برجسته شوید ، یک مورد مخفی دیگر وجود دارد که باید به صلاحیت تحلیلگر BI خود اضافه کنید. شما نیاز خواهید داشت:

 • ذهنیت بازیکن تیم در محیطی با فشار بالا
 • مهارتهای ارتباطی کلامی و نوشتاری
 • تمایل به کمک و مربیگری سایر تیم های پروژه در صورت لزوم

داشته باشید و آنها را با درک سریع نیازهای دیگران ترکیب کنید و شما دقیقاً در بالای لیست استخدام هر شرکت علم داده قرار دارید!

در آخر

در این مقاله ما نحوه کار تحلیلگر BI را بررسی کردیم. به امید خدا ، شما در مورد آنچه از این موقعیت انتظار دارید و اگر می خواهید در این زمینه، شغلی پیدا کنید ، باید به دنبال چه چیزی باشید ، این احساس را داشته اید. با این حال ، برخی از بینش های شغلی اضافی همیشه مطلوب هستند.

منبع: وب سایت factscoops.com

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *