نکات مهم برای اسکن پرونده های پزشکی در پرونده الکترونیک سلامت

نکات مهم برای اسکن پرونده های پزشکی در پرونده الکترونیک سلامت

باید بدانیم موفقیت پیاده سازی سیستم پرونده الکترونیک سلامت EHR بستگی زیادی به نحوه رسیدگی به سوابق کاغذی موجود دارد. اسکن پرونده های پزشکی MRS به عنوان سریعترین و مؤثرترین راه برای تبدیل حجم زیادی از پرونده های کاغذی پزشکی به آرشیو فایل های دیجیتالی می باشد و می تواند به راحتی در هر سیستم پرونده الکترونیک سلامت EHR ادغام شود و هم از اطلاعات محرمانه محافظت کند.

اما اگر این پرونده ها به درستی اسکن و تفکیک نشوند، شما در خطر اجرای سیستم و عدم درک مقدار بازگشت سرمایه (ROI) از انتقال به سوابق پزشکی الکترونیکی EMR و سرمایه گذاری در فناوری پرونده الکترونیک سلامت EHR هستید. در این مقاله از کوشان تک ما نکات مهمی که برای اسکن مدارک پزشکی باید بدانید را بیان کردیم، پس با ما همراه شوید.

بهترین شیوه ها برای اسکن پرونده های پزشکی MRS در پرونده الکترونیک سلامت EHR

بعد از اتمام اسکن پرونده های پزشکی برای شما سؤال پیش می آید که آیا اسکن مدارک و تفکیک درست انجام شده است؟ برای اجتناب از این پیامدها، در اینجا چندین روش مناسب برای اسکن و چک کردن پرونده بیماران وجود دارد:

  1. نیازهای پرسنلی خود را برنامه ریزی کنید.

برای اسکن پرونده های پزشکی نیاز به اسکنرهای حرفه ای و نیروهای متخصص می باشد. آیا برای این کار نیاز به استخدام یک نیروی کمکی خارجی دارید یا کارکنان فعلی شما می توانند کارهای اضافی خارج از وظایف اصلی خود را انجام دهند؟

دانش و تجربه دو عامل کلیدی دیگری هستند که باید در مورد نیروی انسانی مورد توجه قرار گیرد. همچنین برای جلوگیری از مشکلات آینده، اسکن و تفکیک هر دو باید توسط متخصصان با تجربه انجام شود. باید از افرادی استفاده کنید که می دانند پرونده بیماران چگونه است و با تکنیک ها و تجهیزات اسکن آشنا هستند. چه از کارکنان داخلی استفاده کنید و یا از کارکنان برون سپاری استفاده کنید، باید مدتی را برای آموزش در نظر بگیرید. البته شما باید میزان هزینه و سایر مواردی را که در رابطه با انتخاب درونسپاری یا برونسپاری اسکن مدارک مهم است را در نظر بگیرید.

  1. اختصاص یک مکان اختصاص داده شده به پروژه اسکن پرونده های پزشکی

پروژه اسکن پرونده های پزشکی شما به فضای اختصاصی کافی نیاز دارد که می تواند برای مدت زمان مورد نیاز مورد استفاده قرار گیرد. که شامل فضایی برای یک ایستگاه کاری، نمودارها و کلیه تجهیزات لازم است.

  1. تجهیزات مناسب را تهیه کنید.

تجهیزات و نرم افزار مناسب می تواند به تسریع روند و کاهش خطاهای انسانی در عملیات اسکن پرونده های پزشکی کمک کند. این عمل اطمینان از کیفیت بالای تصاویر را بالا می برد، که یک عامل کلیدی در موفقیت سیستم پرونده الکترونیک سلامت است. هنگام بررسی تجهیزات، به دنبال موارد زیر باشید:

  • نرم افزار ها و به روزرسانی طبق استاندارد
  • نگهداری و نظارت دائمی اسکنر ها
  • خدمات حرفه ای و ارتقاء
  1. از دستورالعمل های استاندارد شده استفاده کنید.

برای اطمینان از یکنواختی و سازگاری تصاویر و گزارشات، استفاده از قوانین استاندارد برای ورود  داده ها بسیار مهم است. به عنوان مثال، دو پزشک را در نظر بگیرید که اطلاعات مربوط به مسیر درمان قلب بیمار را وارد می کنند. ممکن است یک پزشک از قانون پیروی کند که به ترتیب وارد داده های عروق می شود و نمودار و درصد انسداد را دنبال می کند. اما ممکن است پزشک دیگری فقط میزان ضربان را وارد کند. تفاوت های ظاهراً کوچک مانند این مورد می تواند تأثیرات منفی قابل توجهی از جمله سردرگمی کارکنان، تأخیر در خدمات و اتخاذ ضعیف در تصمیم گیری را داشته باشد.

رعایت استانداردها دسترسی سریع به اطلاعات، سهولت استفاده و موفقیت بلند مدت برای پرونده الکترونیک سلامت را ارتقا می بخشد.

  1. کنترل کیفیت را در فرآیند ایجاد کنید.

بدیهی است که هنگام اسکن از پرونده بیماران، دقت در درجه اول اهمیت قرار دارد. تکیه پزشک بر اطلاعات اشتباه یک مسئولیت بزرگ است و مرکز شما را در معرض خطرات قابل توجهی قرار می دهد. برای اطمینان از صحت پرونده های اسکن شده و تفکیک شده بیماران، باید یک فرایند کنترل کیفیت چند مرحله ای قابل اعتماد داشته باشید.

در آخر

با توجه به اینکه اسکن مدارک به عنوان یکی از مراحل اولیه فرآیند تبدیل سوابق کاغذی به الکترونیکی می باشد، موفقیت در آن از خطرات جلوگیری کرده و از مزایای کامل پرونده الکترونیک سلامت بهره مند می شوید.

شرکت کوشانتک با طراحی نرم افزار اسکن پرونده های پزشکی (MRS) به کاربران کمک می کند تا بتوانند به سرعت به سوابق پزشکی اسکن شده بیماران دسترسی یابند. همچنین پیچیدگی ها و نگرانی های شما را در مورد اسکن پرونده های پزشکی که شامل: نگرانی های قانونی تا نگرانی در مورد محرمانه بودن سوابق پزشکی را  به خوبی درک می کند و در تلاش است که با ارائه بهترین و بروزترین خدمات و محصولات به رفع این نگرانی ها کمک کند.

اگر از نظر شما نکات دیگری در رابطه با اسکن مدارک وجود دارد که بیان نکردیم، در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

منبع: وب سایت recordsmanagement.tab.com

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× مشاوره آنلاین