به روز رسانی سیستم اطلاعات آزمایشگاه LIS

به روز رسانی سیستم اطلاعات آزمایشگاه LIS

آزمایشگاه ها به عنوان مراکزی تأثیرگذار در تشخیص و درمان بیماری ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و می توانند به یکی از بزرگترین منابع درآمد تبدیل شوند. از سوی دیگر ارائه نتایج دقیق در کمترین زمان برای آزمایشگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه به کارگیری یک سیستم اطلاعاتی در آزمایشگاه ها تصمیم عاقلانه ای است. سیستم اطلاعات آزمایشگاه به عنوان یک سیستم اطلاعاتی، نرم افزاری است که داده ها را از تمام مراحل مربوط به فرآیند آزمایش را پردازش، ذخیره و مدیریت می کند. با استفاده از LIS و بهره گیری از فواید آن می توانید به اهداف خود در نتایج بهتر و دقیق تر و کاهش هزینه ها برسید.

اما با راه اندازی LIS و کاربرد آن در آزمایشگاه چه مواردی را باید جهت به روزرسانی در نظر بگیریم؟ آیا LIS فعلی نیازهای حال و آینده شما را برآورده می سازد؟ در این مقاله از کوشان تک پنج نشانه را بیان کردیم که ممکن است نشان دهنده نیاز به جایگزینی LIS فعلی شما باشد. پس با ما همراه شوید.

چه مواردی را باید هنگام به روزرسانی سیستم اطلاعات آزمایشگاه LIS در نظر بگیریم؟

  1. اگر سیستم اطلاعات آزمایشگاه شما باعث خستگی کارکنان می شود.

متخصصان آزمایشگاه باید روز به روز با LIS خود همکاری نزدیکی داشته باشند. در حالت ایده آل، ما آرزوی یک روز کاری بدون نقص را داریم که همه چیز بدون مشکل کار کند. در حالی که ممکن است هر روز با چالش های جدیدی همراه باشد و روزهایی که هر جنبه ای از آزمایشگاه بدون هیچ مشکلی پیش می رود نادر است، سیستم اطلاعات آزمایشگاه نباید عامل شایع استرس در بین کارکنان شما باشد. هنگامی که تعداد زیادی از  کارکنان، ناراضی از LIS هستند و می خواهند برای بهبود گردش کار به سیستم کاغذی برگردند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که در LIS خود تجدید نظر کنید و LIS کارآمدتری را در نظر بگیرید. اگر LIS شما برای انجام یک کار ساده به مانورهای ناخوشایند، وارد کردن اطلاعات اضافی یا تعداد کلیک های به ظاهر غیرضروری نیاز دارد، ممکن است نشانه این باشد که به سیستم قوی تر و بهینه تری نیاز دارید.

  1. شرکت ارائه دهنده نرم افزار LIS، نیازهای آینده شما را برآورده نمی سازد.

دنیای سلامت در حال تحول و پیشرفت مداوم است. برای در جریان ماندن در این تحول، آزمایشگاه شما هم به عنوان بخشی از سیستم سلامت باید چابک و انعطاف پذیر باشد و سیستم اطلاعات آزمایشگاه خود را با آن همراه سازد. اگر شرکت ارائه دهنده نرم افزار LIS شما راکد است و از تغییرات سریع در سیستم مراقبت های درمانی پیروی نمی کند، ممکن است برای ماندن در جریان تحول با مشکل رو به رو شوید. هر سال به دلیل مواردی همچون به روزرسانی ها، تغییرات مدل بازپرداخت، دستورالعمل های جدید و … به یک سیستم اطلاعات آزمایشگاهی جدیدی نیاز دارید تا به راحتی از این تغییرات پشتیبانی کند. اگر شرکت ارائه دهنده نرم افزار LIS شما از همه چیز در جریان نیست، ممکن است لازم باشد یک شریک LIS جدید در نظر بگیرید. شرکت ارائه دهنده نرم افزاریکه از پیشرفت عقب مانده اند در نهایت بی ربط خواهند شد و آزمایشگاه شما عواقب آن را احساس خواهد کرد.

شرکت دانش بنیان کوشان تک یکی از شرکت های خلاق در طراحی LIS و انواع نرم افزارهای حوزه سلامت است که مطابق با نیازها و استراتژی های تعیین شده از سوی شما و همچنین پیشرفت های روز دنیا آماده طراحی هرگونه نرم افزار می باشد.

  1. به روز رسانی سیستم، یک تحول بزرگ است.

اگر ارتقاء نرم افزار یک تحول بزرگ است و درک تغییرات در سیستم دشوار است، ممکن است بخواهید نگاه عمیق تری به گزینه های LIS داشته باشید. وقتی یک سیستم، کاربرپسند و شهودی نباشد، سازگاری کارکنان با ارتقاء و تغییرات جدید را سخت تر می کند. شما مستحق سیستمی هستید که کار شما را پیچیده تر نکند.

  1. نیازهای رابط شما برآورده نمی شود.

آیا LIS شما به هر چیزی که برای اتصال به آن نیاز دارید متصل شده است (به عنوان مثال پرونده الکترونیک سلامت EHR، آزمایشگاه های مرجع، آنالیزها، دستگاههای POCT و غیره)؟ یا شکاف های بزرگی در توانایی LIS شما در ارتباط با سایر سیستم ها وجود دارد؟ با هدف مشارکت عمومی مراقبت های درمانی، از جمله قرار دادن بیماران در مشارکت فعال، سیستمی که قادر به اتصال به سایر سیستم های اطلاعات مراقبت های درمانی نیست، در حال حاضر و در آینده نگران کننده است.

  1. پشتیبانی ناکافی است.
پشتیبانی از سیستم اطلاعات آزمایشگاه

پشتیبانی از سیستم اطلاعات آزمایشگاه

 

آیا تیم پشتیبانی فنی شرکت ارائه نرم افزار LIS ، نیازهای شما را برآورده می کند؟ آیا هر زمان که برای یک سوال پشتیبانی با شرکت LIS خود تماس می گیرید نا امید می شوید؟ آیا شرکت ارائه دهنده سعی می کند مشکلات رابط را به گردن شرکت دیگر بیندازد؟ آیا آنها برای تماس های پشتیبانی، هزینه ای مازاد درخواست می کنند؟ داشتن یک تیم پشتیبانی فنی آموزش دیده و پاسخگو می تواند تفاوت چشمگیری در عملکرد روان آزمایشگاه شما ایجاد کند. اگرLIS مکرراً خراب است و شرکت ارائه دهنده مشکلات اصلی را برطرف نمی کند، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که LIS خود را جایگزین کنید.

در آخر

اگر سیستم اطلاعات آزمایشگاه فعلی شما قدیمی است و به طور مداوم هزینه بالایی برای شما به همراه دارد، به گزینه های دیگر توجه کنید. هزینه های نامشهودی در ارتباط با داشتن LIS فعلی مانند ناکارآمدی گردش کار، نارضایتی و تغییر کارکنان و به طور کلی اتلاف وقت وجود دارد.

با LIS نامناسب عملکرد سیستم و افزایش گردش کار را از دست می دهید و در سطح بالای آزمایشگاه خود کار نمی کنید. مزایایی را که یک LIS با به روز رسانی می تواند برای آزمایشگاه شما به ارمغان بیاورد در نظر بگیرید.

سیستم اطلاعات آزمایشگاه کوشانتک به گونه ای است که با قرارگرفتن در پرونده الکترونیک سلامت، داده ها را ذخیره و به اشتراک می گذارد تا زمان چرخش سریعتر فرآیند را فعال کند و همچنین به ارائه دهندگان خدمات درمانی امکان می دهد به نتایج دسترسی پیدا کنند تا بیماران سریعتر درمان شوند. ادغام این دو سیستم اطلاعاتی اجازه می دهد تا نتایج آزمایش به صورت خودکار در بین سایر بخش های مراکز درمانی به اشتراک گذاشته شود و به آنها دسترسی داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر با LIS کوشان تک، با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

منبع: وب سایت orchardsoft.com

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× مشاوره آنلاین