به روز رسانی LIS و مواردی که باید در نظر بگیرید

به روز رسانی LIS و مواردی که باید در نظر بگیرید

در حالی که نارضایتی گسترده ای در بین کاربران پرونده الکترونیک سلامت وجود دارد، کمتر می توان همان دشمنی را نسبت به LIS (سیستم اطلاعات آزمایشگاه) شنید. LIS ها بالغ تر هستند و آزمایشگاه ها ده ها سال است که با آنها کار می کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما مجبور باشید با یک سیستم قدیمی و نا امید کننده گیر کنید که دیگر نیازهای شما را برآورده نمی کند. در اینجا این سؤال پیش می آید که آیا LIS فعلی نیازهای آینده شما را برآورده می کند؟ در اینجا پنج نشانه وجود دارد که ممکن است نشان دهنده نیاز به جایگزینی LIS جدید باشد.

  1. اگر LIS شما باعث خستگی کارکنان شود.

متخصصان آزمایشگاه باید روز به روز با LIS خود همکاری نزدیک داشته باشند. در حالت ایده آل، ما آرزوی یک روز کاری بدون نقص را داریم که همه چیز بدون مشکل کار کند. در حالی که هر روز چالش های جدیدی را به همراه دارد و روزهایی که هر جنبه ای از آزمایشگاه بدون هیچ مشکلی پیش می رود نادر است، LIS شما نباید عامل شایع استرس در بین کارکنان شما باشد. هنگامی که اجماع عمومی بین کارکنان ناراضی از LIS است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که LIS خود را تجدید نظر کنید. اگر LIS شما برای انجام یک کار ساده به مانورهای ناخوشایند ، وارد کردن اطلاعات اضافی یا تعداد کلیک های به ظاهر غیرضروری نیاز دارد، این ممکن است نشانه این باشد که به سیستم قوی تر و پیچیده تری نیاز دارید. اگر کارکنان آزمایشگاه شما می خواهند برای بهبود گردش کار به کاغذ برگردند، احتمالاً مشکلی دارید. هنگامی که LIS شما باعث می شود کارکنان شما راه حل هایی ایجاد کنند، وقت آن است که LIS کارآمدتری را در نظر بگیرید.

2. فروشنده LIS شما نیازهای آینده شما را برآورده نمی سازد.

تغییر، هنجار جدیدی است و مراقبت های بهداشتی در میان تحول مداوم هستند. برای در جریان ماندن، آزمایشگاه شما باید چابک و انعطاف پذیر باشد و LIS شما نیز باید همینطور باشد. اگر فروشنده LIS شما راکد است و از تغییرات سریع در سیستم مراقبت های بهداشتی پیروی نمی کند، ممکن است برای ماندن در جریان مشکل باشد. هر سال به دلیل به روزرسانی ها، تغییرات مدل بازپرداخت، دستورالعمل های جدید و موارد دیگر وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید و به یک سیستم اطلاعات آزمایشگاهی جدیدی نیاز دارید تا به راحتی از این تغییرات پشتیبانی کند. اگر فروشنده LIS شما از همه چیز در جریان نیست و ممکن است لازم باشد یک شریک LIS جدید در نظر بگیرید. فروشندگان LIS که در پیشرفت عقب افتاده اند در نهایت بی ربط خواهند شد و آزمایشگاه شما عواقب آن را احساس خواهد کرد.

3. به روز رسانی سیستم، یک تحول بزرگ است.

اگر ارتقاء نرم افزار یک تحول بزرگ است و درک تغییرات در سیستم دشوار است، ممکن است بخواهید نگاه عمیق تری به گزینه های LIS داشته باشید. وقتی یک سیستم کاربرپسند و شهودی نباشد ، سازگاری کارکنان با ارتقاء و تغییرات و تربیت کارکنان جدید را سخت تر می کند. شما مستحق سیستمی هستید که کار شما را آسان تر و پیچیده تر نکند.

4. نیازهای رابط شما برآورده نمی شود.

آیا LIS شما به هر چیزی که برای اتصال به آن نیاز دارید متصل شده است (به عنوان مثال، EHR، آزمایشگاه های مرجع، آنالیزها، دستگاههای POCT و غیره)؟ یا شکاف های بزرگی در توانایی LIS شما در ارتباط با سایر سیستم ها وجود دارد؟ با هدف مشارکت عمومی مراقبت های بهداشتی، از جمله قرار دادن بیماران در مشارکت فعال، سیستمی که قادر به اتصال به سایر سیستم های اطلاعات مراقبت های بهداشتی نیست، در حال حاضر و در آینده نگران کننده است.

5. پشتیبانی ناکافی است.

پشتیبانی از سیستم LIS

پشتیبانی از سیستم LIS

آیا تیم پشتیبانی فنی فروشنده LIS ، نیازهای شما را برآورده می کند، آیا هر زمان که برای یک سوال پشتیبانی با فروشنده LIS خود تماس می گیرید نا امید می شوید؟ آیا فروشنده شما سعی می کند مشکلات رابط را به گردن فروشنده دیگر بیندازد؟ آیا آنها برای تماس های خدماتی، هزینه ای مازاد درخواست می کنند؟ داشتن یک تیم پشتیبانی فنی آموزش دیده و پاسخگو می تواند تفاوت چشمگیری در عملکرد روان آزمایشگاه شما ایجاد کند. اگر    LIS  مکرراً خراب است و فروشنده شما مشکلات اصلی را برطرف نمی کند ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که LIS خود را جایگزین کنید.

در آخر

اگر LIS شما باعث نا امیدی می شود و یا به طور مداوم به جیب شما آسیب می رساند و یا قدیمی است، به گزینه های دیگر توجه کنید. هزینه های نامشهودی در ارتباط با داشتن LIS فرعی مانند ناکارآمدی گردش کار، نارضایتی و تغییر کارکنان و به طور کلی اتلاف وقت وجود دارد. با LIS نامناسب، عملکرد مهم سیستم و افزایش گردش کار را از دست می دهید و در سطح بالای آزمایشگاه خود کار نمی کنید. مزایایی را که یک LIS با بهترین تناسب می تواند برای آزمایشگاه شما به ارمغان بیاورد در نظر بگیرید.

منبع: وب سایت orchardsoft.com

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× مشاوره آنلاین