EMR (پرونده الکترونیک پزشکی) چیست؟

EMR (پرونده الکترونیک پزشکی) چیست؟

مدتهاست که اسناد کاغذی در هزاران بیمارستان، کلینیک و سایر مراکز درمانی وجود دارد. این پرونده های حجیم که به طرز باورنکردنی دشوار و تقریباً غیرممکن بود که طی سالها پیگیری شود ، به طور فزاینده ای با EMR جایگزین شده است ، که یک پرونده الکترونیک پزشکی است. با نگهداری اطلاعات مهم بیماران در قالب دیجیتالی و نه در قالب کاغذی، دسترسی به اطلاعات نه تنها آسان تر است، بلکه برای همه اعضای تیم مراقبت های بهداشتی نیز به راحتی قابل استفاده است.

EMR چیست؟

امروزه پزشکان متعددی که در مطب های مراقبت های بهداشتی فعالیت می کنند از نوعی سیستم EMR استفاده می کنند. محبوبیت باورنکردنی EMR ثابت می کند که چقدر برای پزشکان در تخصص های مختلف مفید است. درک بیشتر در مورد EMR ، نحوه عملکرد آن و اینکه چه کسانی می توانند از آن به بهترین نحو استفاده کنند، می تواند ثابت کند که این روزها برای هر سازمان مراقبت بهداشتی چقدر ضروری است.

مخفف EMR مخفف پرونده الکترونیک پزشکی است که نسخه دیجیتالی پرونده پزشکی کاغذی است که سالها مورد استفاده قرار گرفته است.

EMR رکورد قدیمی و حجیم را با یک نمودار بسیار کارآمدتر و به راحتی قابل دسترسی جایگزین می کند که به راحتی به صورت آنلاین یا در ابر ذخیره می شود. پرونده الکترونیک پزشکی حاوی اطلاعات زیادی در مورد هر بیمار است و این اطلاعات توسط همه ارائه دهندگان تیم مراقبت های بهداشتی قابل دسترسی است. این اطلاعات شامل سابقه پزشکی و جراحی بیمار ، اطلاعات آلرژی ، سابقه درمان ، نسخه های فعلی و قبلی و سایر اطلاعات مربوطه است که می تواند در تصمیم گیری های آینده پزشکی استفاده شود.

چرا از EMR استفاده می کنیم؟

اگرچه EMR ها ممکن است در ابتدا جایگزین های هوشمندی برای پرونده های مشکل دار کاغذی به نظر برسند ، اما در واقع بسیار بیشتر از اینها مفید هستند. از آنجا که تمام اطلاعات مربوط به یک بیمار به صورت دیجیتالی ذخیره می شود، کل تیم مراقبت های بهداشتی می توانند اطلاعات قابل استفاده را مشاهده کنند، که سپس مراقبت را راهنمایی می کند. این امر باعث می شود تجربه هماهنگ تری برای همه افراد درگیر همراه با بهبود مراقبت از بیمار فراهم شود. در حقیقت، EMR  به تدریج در طول سالها با پیشرفت بیماری در سیستم مراقبت های بهداشتی ایجاد می شود. همه ارائه دهندگان سیستم می توانند به EMR اضافه کنند و در نهایت یک نگاه بسیار جامع و بسیار دقیق به سلامت بیمار ایجاد کنند.

یادداشت های کلینیک ، نمودار بیمارستان و پرونده های درمانی از پرسنل مراقبت های بهداشتی جانبی در این مرکز می تواند تشخیص و درمان رویدادهای پزشکی آینده را راهنمایی کند.

به دلیل توانایی پرونده الکترونیک پزشکی برای ذخیره اطلاعات مهم بیماران در طول زمان و پیگیری روند درمان ، بیماران به راحتی کنترل می شوند و حتی تغییرات کوچکتر سلامتی نیز قابل مشاهده است. علاوه بر این ، کارکنان مراقبت های بهداشتی برای ردیابی بیماران برای مراقبت های پیشگیرانه و غربالگری منظم سلامتی با EMR راحت تر هستند ، که به طور بالقوه سلامت کلی و سلامت بیمار را با افزایش سن بهبود می بخشد.

چه کسانی از EMR استفاده می کنند؟

EMR  به راحتی برای همه پزشکان قابل دسترسی هستند. پزشکان در مطب های کلینیک نه تنها از آنها استفاده می کنند ، بلکه پزشکان و متخصصان در بیمارستان نیز می توانند آنها را بخوانند و در آنها نمودار نیز تهیه کنند تا جامع ترین پرونده ممکن را ایجاد کنند. علاوه بر این ، افراد دیگری می توانند به EMR دسترسی پیدا کنند ، از جمله فیزیوتراپ ها، داروسازان، پرستاران و انواع دیگر کارکنان مراقبت های بهداشتی جانبی در سیستم سلامت.

به همان اندازه مهم ، ممکن است خود بیمار نیز بسته به سیاست های سیستم مراقبت های بهداشتی بتواند به EMR خود دسترسی پیدا کند. این نگاه باز به برنامه مراقبت های بهداشتی خود می تواند به بیمار کمک کند تا وکیل مدافع خود شود و می تواند آنها را در سلامت کلی خود سرمایه گذاری بیشتری کند. بیمار ممکن است بتواند خلاصه پس از ویزیت ، نتایج آزمایشگاه ، گزارش های رادیولوژی و موارد دیگر را مشاهده کند تا بتواند در مورد مراقبت از خود بهتر آگاه شود.

مزایای EMR

مزایای EMR

مزایای EMR

در حالی که EMR مزایای زیادی برای پزشکان، بیماران و سیستم مراقبت های بهداشتی به طور کلی ایجاد می کند، شش مزیت برتر در زیر ذکر شده است:

1. بهبود کیفیت مراقبت

EMR  ها می توانند کیفیت مراقبت های دریافتی از بیمار را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. در نظر سنجی ملی بیماران از سال 2014 ، 65 درصد از پزشکان اظهار داشتند که استفاده از پرونده الکترونیک پزشکی باعث بهبود مراقبت از بیمار شده است. البته ،EMR از آن زمان به بعد به میزان قابل توجهی بهبود یافته اند و به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد حتی بیشتر از آنچه در سال 2014 می توانند با این نمودارهای دیجیتالی انجام دهند.

روش های زیادی وجود دارد که EMR ها به بهبود کیفیت مراقبت های بهداشتی در کل کمک کرده اند. با EMR ، پزشک و بیمار بهتر مطلع می شوند زیرا تمام اطلاعات لازم را در اختیار دارند. پزشکان با چند ضربه روی یک دکمه می توانند به سرعت داروها ، ارزش ها و تشخیص ها را پیدا کنند. علاوه بر این ، EMR روابط بین ارائه دهندگان مراقبت های اولیه و سایر اعضای تیم مراقبت های بهداشتی ، از جمله متخصصان و پرسنل کمکی را ، به لطف بهبود ارتباط ، بهبود بخشیده است. علاوه بر این ، گردش کار نیز ساده تر است و نمودار کارآمدتر است ، به پزشکان کمک می کند تا در وقت خود صرفه جویی کرده و بیماران بیشتری را در طول روز خود ببینند.

2. صرفه جویی در مکان

در سالهای گذشته ، ساختمانهای عظیمی برای نگهداری پرونده بیماران در سیستم مراقبت های بهداشتی مورد نیاز بود. هنگامی که یک پزشک نیاز به مشاهده پرونده های قبلی بیماران داشت، آنها باید پرونده را از محل ذخیره سازی درخواست کنند، منتظر رسیدن آن شوند و صدها صفحه اطلاعات را به طور بالقوه ورق بزنند تا آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند. برخلاف EMR ها، که به صورت دیجیتالی ذخیره می شوند و نیازی به فضای فیزیکی ندارند. بلافاصله می توان به آنها دسترسی پیدا کرد و ارائه دهندگان می توانند اطلاعات را به سرعت در یک مکان به عنوان همه آنها سازماندهی شده غربال کنند.

3. منافع سازمانی

علاوه بر اندازه باورنکردنی نمودارهای بیمار در حال رشد در طول سالها ، این نمودارها نیز به راحتی قابل جاگذاری نیستند. اگر آنها در انبار ذخیره اشتباه شوند ، ممکن است روزها یا حتی ماه ها طول بکشد تا دوباره کشف شوند. این از دست دادن اطلاعات بیمار، هرچقدر هم مختصر باشد، می تواند منجر به مراقبت های بی اثر یا حتی خطرناک شود.

دیگر نیازی به کارگران اضافی برای تهیه و مرتب سازی نمودارهای کاغذی نیست. با حذف این امکان برای خطای انسانی ، نمودارهای بیماران بسیار ایمن تر از گذشته می شوند. به علاوه ، بیش از یک کارمند مراقبت های بهداشتی اکنون می توانند به طور همزمان به همان نمودار دسترسی داشته باشند، تداوم مراقبت بهتر و فرایند تشخیص و درمان سریعتر را ارائه می دهند.

4. یادداشت های نمودار خوانا

در حالی که نوشتن ناخوانا توسط پزشکان به نوعی به یک شوخی در سراسر کشور تبدیل شده است ، اما واقعاً مشکلی است که می تواند منجر به عواقب ناخواسته و احتمالاً تغییر زندگی شود. اگر نسخه ای را نمی توان به وضوح خواند ، پرستار ممکن است داروهای بیشتری از آنچه بیمار باید تجویز کند ، یا حتی داروهای نادرست تجویز کند. حتی تفاوتهای جزئی در یادداشت های نمودار شده و دستورات درمانی می تواند تفاوت زیادی در کیفیت زندگی یک بیمار ایجاد کند. با EMR ، سفارشات را می توان به وضوح تایپ کرد تا هر کسی به راحتی بخواند. علاوه بر این ، EMR های امروزی اغلب از مجموعه های سفارش از پیش تایپ شده استفاده می کنند که پزشکان می توانند علامت گذاری کنند تا به وضوح نیازهای بیمار را اعلام کنند و اطمینان از اینکه دارو و دوز مناسب به بیمار داده می شود ، آسان تر می شود.

5. کاهش نیاز به پرسنل رونویسی

در گذشته ، سازمان های مراقبت های بهداشتی مجبور بودند برای پیش از تایپ دقیق یادداشت های ضبط شده ، چندین نسخه نویسی را استخدام کنند تا به آنها گوش دهند. این فرآیند ممکن است مدتی طول بکشد و ممکن است به درستی انجام نشود، در صورتی که مترجم نتواند پزشک را درک کند. نرم افزار EMR نه تنها این امکان را برای خطاهای ناخواسته از بین می برد بلکه هزینه استخدام پرسنل اضافی را نیز کاهش می دهد. این روند اکنون می تواند به طور خودکار و بلافاصله در طول یا پس از ویزیت بیمار انجام شود.

6. بهبود روند تجویز

EMR همچنین می تواند این روزها به طور مستقیم با اکثر داروخانه ها ارتباط برقرار کند و نیاز به نسخه های کاغذی را که به راحتی از دست می دهند یا نادرست خوانده می شوند ، برطرف کرده و روند دریافت داروی مهم به بیمار را تسریع کند. علاوه بر این ، پرسنل مراقبت های بهداشتی دیگر مجبور نیستند با داروخانه ها نسخه درخواست کنند. انتقال الکترونیکی نسخه نیز می تواند احتمال پر شدن و استفاده از داروهای تجویز شده توسط بیمار را افزایش دهد.

پرونده الکترونیک پزشکی در مقابل پرونده الکترونیک سلامت

اگرچه ممکن است تنها یک کلمه بین پرونده الکترونیک پزشکی و پرونده الکترونیک سلامت متفاوت باشد ، اما در عمل تفاوت زیادی بین این دو وجود دارد. همانطور که قبلاً ذکر شد ، EMR یک نمودار دیجیتالی است که یک سازمان یا سازمان مراقبت های بهداشتی از آن برای حفظ پرونده بیماران استفاده می کند. این نمودار کاغذی قدیمی را حذف می کند و اغلب می تواند با داروخانه ارتباط برقرار کند ، اما نمی توان آن را خارج از عمل با سایر ارائه دهندگان به اشتراک گذاشت. این دارو در درجه اول توسط پزشکان برای کمک به تشخیص و درمان بیمار استفاده می شود.

از سوی دیگر ، EHR یک پرونده جامع تر است که شامل اطلاعات بسیار بیشتری است که هم برای بیمار و هم برای پزشکانی که ممکن است در آینده به آنها مراجعه کنند ، قابل استفاده است. از آنجا که EHR قابل اشتراک گذاری است ، این پرونده می تواند همراه با بیمار حرکت کند یا شیوه های مراقبت های بهداشتی را تغییر دهد. در حالی که شامل بسیاری از اطلاعات مشابه EMR است ، همچنین شامل طیف گسترده ای از اطلاعات دیگر ، مانند پیام رسانی بین بیمار و ارائه دهندگان ، اطلاعات صورتحساب ، آموزش مراقبت های بهداشتی و موارد دیگر خواهد بود. تفاوت کلمه ای بین نام این پرونده ها تفاوت کلیدی بین این دو نوع نمودار را به وضوح نشان می دهد.

در حالی که EMR عمدتا شامل داده های پزشکی مورد استفاده برای تشخیص و درمان است ، EHR شامل تمام اطلاعات مربوط به سلامتی است که می تواند توسط هر ارائه دهنده و توسط خود بیمار در طول زندگی استفاده شود.

نتیجه

EMR ها می توانند توسط سازمان های مراقبت های بهداشتی و شیوه های هر اندازه مورد استفاده قرار گیرند و می توانند مزایای قابل توجهی را برای ارائه دهندگان و بیماران ارائه دهند. با کاهش برخی از جنبه های اجرایی مراقبت های بهداشتی ، EMR به ارائه دهندگان کمک می کند تا در وقت خود صرفه جویی کنند ، بیماران بیشتری را ملاقات کنند ، تشخیص های بهتری ارائه دهند و هدفمندترین درمان ها را تجویز کنند.

منبع: وب سایت wheel.com

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *