چرا مراکز درمانی از سامانه نوبت دهی استفاده می کنند؟

چرا مراکز درمانی از سامانه نوبت دهی استفاده می کنند؟

جمعیت در کشور ما در حال افزایش است و با ادامه رشد جمعیت، نیاز به مراقبت های بهداشتی و درمانی نیز افزایش می یابد که این به نوبه خود منجر به افزایش تعداد بیمارانی خواهد شد که به دنبال مراقبت در مراکز درمانی هستند. افزایش تعداد بیماران می تواند چالش های جدیدی را برای مدیران و کارکنان آن ها در مراکز درمانی از جمله بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز سلامتی و … ایجاد می کند و روندها و رویه هایی که قبلاً مناسب بوده اند، امروزه پاسخ گوی نیازهای بیماران و مراکز درمانی نمی باشند و به همین دلیل مدیران در حال جست و جو برای تکنیک ها و فن آوری های جدید هستند تا بتوانند خدمات بهتری را به بیماران ارائه دهند. سیستم نوبت دهی ، یکی از نرم افزارهایی است که می تواند عملکرد مراکز درمانی را بهبود ببخشد. در این مقاله از مجله کوشان تک درباره ی مزایای پیاده سازی سیستم نوبت دهی صحبت می کنیم.

سامانه نوبت دهی

تعیین وقت قبلی، یکی از فرآیندهایی است که با افزایش تعداد بیماران، می تواند مشکلات اساسی برای مراکز درمانی ایجاد می کند. تعیین قرار ملاقات برای بیماران، کاری به ظاهر ساده به نظر می رسد اما با افزایش تعداد بیماران، می تواند به سرعت مشکلاتی از جمله: ازدحام بی مورد و طولانی مدت بیماران، اتلاف وقت پزشکان، افزایش نارضایتی کادر درمان و …. را به همراه داشته باشد و سازمان شما را به چالش می کشد.

تعیین قرار ملاقات از طریق تلفن برای بیماران یک فرایند وقت گیر و ناخوشایند است، به ویژه در جامعه ی امروز ما که بیشتر کارها از طریق اینترنت و به صورت آنلاین انجام می شود. بنابراین، به جای اینکه تلفن را بردارید و با بیماران تماس بگیرید، بصورت آنلاین ارتباط برقرار کنید.

نرم افزارهای زمان بندی آنلاین از جمله ی سیستم مدیریت صف و نوبت دهی کوشان تک می تواند به سازمان شما برای برطرف کردن مشکلات تعیین وقت ملاقات، کمک کند و این فرآیند را هم برای کارمندان اداری و هم برای بیماران آسان تر کند.

مزایای سامانه نوبت دهی

 

بهبود فرآیند انتظار از مزایایی سیستم نوبت دهی

بهبود فرآیند انتظار از مزایایی سیستم نوبت دهی

 

این نرم افزار به طور معمول با نام هایی از جمله: نرم افزار برنامه ریزی آنلاین، رزرو آنلاین شناخته می شود. سیستم نوبت دهی در واقع یک سیستم زمان بندی آنلاین و تحت وب است که به افراد اجازه می دهد تا به راحتی و با خیال آسوده قرار ملاقات های خود را تعیین کنند.

افراد می توانند از طریق هر دستگاه متصل به وب مانند: رایانه، لپ تاپ، تلفن هوشمند یا تبلت وارد سامانه نوبت دهی مرکز درمانی شما شوند و پس از انتخاب تاریخ، زمان و پزشک مورد نظر تمام فرآیندها به صورت اتوماتیک انجام می شود و همچنین با اتصال این سامانه به پرونده الکترونیک سلامت می توان کارها را با سرعت و دقت بیشتری انجام داد.

علاوه بر تعیین قرار ملاقات آنلاین، سیستم نوبت دهی، مزایایی دیگری را نیز به همراه دارند که شامل:

  • ارسال پیام متنی برای یادآوری قرار ملاقات به بیمار
  • امکان لغو قرار ملاقات
  • دسترسی سریع و آسان به داده های بیمار
  • بهبود فرآیند انتظار
  • سفارشی سازی نرم افزار، مطابق با نیازهای مراکز درمانی

مزایای سیستم نوبت دهی برای کارمندان اداری، بیماران و… شامل موارد زیر می شود :

صرفه جویی در وقت

یکی دیگر از مزایای استفاده از سیستم نوبت دهی، استفاده بهینه از زمان است. به عنوان مثال، در یک مرکز درمانی بزرگ، روزانه تقریباً 100 تماس برای رزرو قرار ملاقات ها انجام می گیرد. این تماس ها توسط یک کارمند پشتیبانی اداری پاسخ داده می شود و به طور متوسط چهار دقیقه زمان می برد یعنی 400 دقیقه در روز – تقریبا برابر 7 ساعت – صرف رزرو قرار ملاقات ها از طریق تلفن می شود.

اما با استفاده از سیستم نوبت دهی، کارکنان وقت کمتری را صرف تماس های تلفنی و بررسی قرار ملاقات های بیماران می کنند، در نتیجه وقت آن های برای انجام کارهای مهم و زمان بر آزاد می شود.

همچنین رزرو آنلاین به صرفه جویی در وقت بیماران نیز کمک می کند، زیرا دیگر لازم نیست که افراد بخشی از زمان خود را برای انتظار در پشت خط تلفن صرف کنند.

برای مشاهده بروشور سیستم مدیریت صف و نوبت دهی کوشان تک روی لینک کلیک کنید.

صرفه جویی در هزینه ها

سیستم نوبت دهی می تواند منجربه صرفه جویی در هزینه ها شود، زیرا با استفاده از این سیستم نیاز به استخدام کارکنان جدید برای مدیریت قرار ملاقات ها از بین می رود.

علاوه بر این با ارسال پیامک به افراد و یادآوری قرار ملاقات ها، تعداد قرار ملاقات های از دست رفته نیز کاهش می یابد که این ویژگی باعث صرفه جویی در هزینه ها و زمان می شود.

گرفتن وقت قبلی در هر ساعت از شبانه روز

برنامه ریزی قرار ملاقات ها از طریق تلفن معمولاً نیاز به تماس تلفنی در ساعات اداری دارد و این مسئله می تواند برای بیشتر بیماران دردسرساز باشد زیرا بیشتر افراد شاغل هستند. علاوه بر این، بسیاری از افراد ترجیح می دهند قرارهای خود را بصورت آنلاین تنظیم کنند. اما با کمک سیستم نوبت دهی کوشان تک شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز قرارهای ملاقات خود را تعیین کنید.

سخن آخر

به طور خلاصه، یک سیستم نوبت دهی به مرکز درمانی شما کمک می کند تا در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنید، همچنین کارکنان می توانند قرار ملاقات ها را به آسانی کنترل و برنامه ریزی کنند و برای ارائه تجربه بهتر به بیماران تمرکز کنند.

اگر در نظر دارید که مرکز درمانی خود را به سیستم نوبت دهی مجهز کنید و درباره ی انجام این فرآیند نگران هستید. برای شناخت و آشنایی بیشتر با این نرم افزار با ما در کوشان تک تماس بگیرید.

نوشته شده توسط: نرگس گرامی

منابع: وب سایت QMATIC

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *